Fica Custom Building

Fica logo malé

FICA CUSTOM BUILDING

NAŠE SLUŽBY

Stavitelství, rekonstrukce, kompletní řešení interiérů a exteriérů

MATERIÁLY

Dřevo

POUŽITÍ DŘEVA – každý druh dřeva má své specifické vlastnosti, které ovlivňují možnosti jeho využití. Neexistuje univerzální dřevo, které by se dalo použít na všechno. Z tohoto důvodu pečlivě vybíráme to nejlepší dřevo na Timberhomeframing
Jedná-li se o interiérové použití například pohledové trámy, schodiště, zábradlí, obkladové lišty (baseboard), nábytek apod. používáme takové dřevo, které svými vlastnostmi splní přísné podmínky pro zachování všeho, co od něho očekáváme.

Barvy

Používáme výhradně tyrolskou tradiční značku ADLER, která je předním rakouským výrobcem barev, laků a prostředků na ochranu dřeva.
Dřevo jako přirozený obnovitelný materiál vyžaduje mořidla a laky, zabezpečující optickou jedinečnost a trvanlivost vašeho nábytku.
Adler disponuje rozsáhlým sortimentem, který vyhovuje nejrůznějším přání zákazníků a to především s přihlédnutím na různorodé druhy dřevin a velký sortiment jak na externí tak i interiérové použití.

OBKLADY

Venkovní kámen

Obložení kamenem je něco, co se nikdy neomrzí a současně zůstane po dlouhá léta nezměněné – to je dosaženo díky mimořádné kvalitě, pevnosti a stálosti. Pro svou jedinečnost doporučujeme použít při obkládání:

Kámen v interiéru

V interiéru jsou možnosti obkládání místností a různých ploch prakticky neomezené. Pro místa bez teplotních výkyvů a vlhkosti jsou možností také sádrové obklady, které se chlubí svou lehkostí, cenovou dostupností a jemným provedením. Kdo ale upřednostňuje pro vlastní pocit ve svém domě„originál“, můžete využít rovněž kamenné obklady z betonu a obklady z přírodního kamene, jsou zde téměř nevyčerpatelné možnosti.

Cihly

Stará pálená cihla byla v minulosti typickým vzhledem jakékoliv stěny. Dnes se k tomuto trendu opět vracíme pro jedinečný a tradiční design s trvalým efektem, který se neokouká.
Cihlový obklad výborně vynikne na krbu, na fasádě i například v ložnici či koupelně. Také cihlové podlahy mají své jedinečné kouzlo. Cihelné obložení je silně spjato s anglickou či holandskou architekturou a právě takové obklady vnesou do každého prostoru eleganci a moderní nádech. Dají se však i dobře kombinovat např. s rustikálním stylem.

Umělecké kovářské práce

Aby naše projekty byly vždy individuální a šité na míru klientovi, kombinujeme dle požadavku design dřeva v kombinaci s kovářskými pracemi.
Tímto lze docílit různých stupňů rustikálního či industriální stylu. V našem sortimentu nabízíme schodišťová zábradlí, dveřní mříže, kuchyňské úchytky, ozdobné podpěry k nosným či zdobným trámům.